Finlexia Mali Müşavirlik Bürosu mali müşavirlik ve muhasebe konularında İstanbul ve çevresindeki mükelleflerimize hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyeti ve meslek etiği üzerindeki hassasiyetimiz mükelleflerimiz tarafından sıklıkla takdir edilir. Finlexia; şirket birleşme ve satın alma, bağımsız denetim hizmetlerifinansal raporlamagenel kurul işlemleri, şirket değerlemeiç denetim ve kontrolşirket kuruluşutransfer fiyatlandırmasıufrs-tfrs raporlamasıvergi danışmanlığıyabancıların çalışma izinleriyeminli mali müşavirlik hizmetleri dahil olmak üzere tüm disiplinlerde liderlik sunmaktadır. Mesleki hassasiyet ve gösterdiğimiz özen sayesinde Finlexia Mali Müşavirlik İstanbul’un en saygın mali müşavirlik bürolarından birisi haline gelmiştir.

Mesleğimizin gerektirdiği ilkeleri göz önünde bulunduran ve sorumluğunun farkında olan büromuzda, hedefler belirlenmiş ve bu hedeflerin gerçekleşmesini sağlayacak organizasyon oluşturulmuştur. Genel kabul görmüş muhasebe ve müşavirlik temel ilkeleri çerçevesinde hizmetlerimizi sürdürmekte ve mükelleflerimizin daha ileriye gitmesine katkıda bulunmaktayız. Mevzuat ve teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek en kaliteli hizmeti sunma gayretindeyiz.

Şirket Birleşme ve Satın Alma

Şirket Birleşme ve Satın Alma Hizmetleri

Birleşme ve satın alma işlemlerinin şirketinize kattığı değeri nasıl ölçer ve korursunuz? Şirket birleşme konuları Türk Ticaret Kanunu‘nda düzenlenmiştir.

Her tür birleşme, satın alma, satış veya halka arz işlemi kendisine özgü riskleri ve fırsatları içinde barındırır. İşlemler süresince her adımda karşılaşılacak zorlukları aşmak için teknik bilgi ve tecrübe gerekmektedir. Sahip olduğumuz teknik bilgi ve tecrübelerimizle size her aşamada destek sağlamaya ve işleminizin başarıyla tamamlanmasına yardımcı olmaya hazırız. Birleşme ve satın alma işlemlerinizde verdiğimiz destek sadece işleme hazırlanma ve işlemin gerçekleştirilmesi aşamalarında kalmamakta, işlem sonrası entegrasyon aşamalarında da danışmanlık hizmetlerimizle şirketinizi desteklemeye devam etmekteyiz.

Şirket Birleşme ve Satın Alma Desteği

Günümüzün hızla değişen dünyasında, rekabette bir adım öne geçme yarışı içinde olan şirketler için, iş yaşamının değişmeyen tek gündem maddesi şirket birleşmeleri ve satın almaları olmaktadır.

Son birkaç yıldır, şirket birleşme ve satın alma işlemlerinin sayısı hem Türkiye’de hem de dünyada süratle artarak şirket birleşme ve satın almalarını dünya çapında önemli bir konu haline getirmiştir. Bu gelişimin arkasında yatan en önemli etken, hem kurumsal şirketlerin hem de özel sermaye fonlarının birleşme ve satın alma işlemlerine olan ilgisinde meydana gelen kayda değer artıştır. Dünya genelinde şirket birleşmeleri ve satın alma işlemlerinin sayısı ve hacminde önemli ölçüde artış olmasına karşın, bu işlemlerin büyük çoğunluğu amacına ulaşamamıştır. Satın alma fiyatı uygun olsa bile, beklenen değerin birçok satın alma işleminde elde edilemediği gözlemlenmiştir.

Sınır ötesi birleşme ve satın alma işlemlerindeki artış trendi, kurumsal şirketlerin ve özel sermaye fonlarının finansal, operasyonel, ticari inceleme ve piyasa incelemesi çalışmalarını kapsayan entegre danışmanlık hizmetleri arayışına girmeleri sonucunu doğurmuştur. Finlexia olarak dünyadaki herhangi bir organizasyona kıyasla çok daha fazla sayıda birleşme ve satın alma projesinde yer aldık ve almaktayız. Bu deneyimlerimize dayanarak pek çok müşterimizin birleşme ve satın alma işlemlerindeki hedeflerini çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleştirememelerini önlemek için satın alma süreci boyunca oluşabilecek her türlü ihtiyaca cevap verebilecek danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Dolayısıyla bu ihtiyaçları karşılamak ve şirket birleşme ve satın almalarında azami kazanç elde edilmesine yardımcı olmak için müşterilerimize finansal, operasyonel, ticari inceleme ve piyasa incelemesi hizmeti vermekteyiz. Kendi konusunda uzman danışmanlarımızla tek bir takım halinde bütünlük içinde çalışarak, entegre bulgular ve raporlar hazırlayarak müşterilerimizin hedef şirketle ilgili sağlıklı bir değerlendirme yapmasına yardımcı olmaktayız.

Finlexia, uzman kadrosuyla, şimdiye kadar üstlendiği şirket birleşme ve satın alma işlemlerinden gelen engin deneyimiyle, Türkiye piyasasında etkili bir rol maktadır. Şirket Birleşme ve Satın Alma uzmanlarımız projenin en başından itibaren işin içine dahil olmakta ve bu sayede birleşme ve satın alma işlemlerindeki potansiyel sorunlar sürecin erken aşamalarında belirlenebilmektedir.

Şirket Birleşme ve Satın Alma Hizmetleri için Bize Ulaşın

İstanbul’da faaliyet gösteren Finlexia Mali Müşavirlik Bürosu, kuruluşundan bu yana Türk ve yabancı yüzlerce şirketin mali müşavirlik bürosu tercihi olmuştur. Global olarak tanınan muhasebe ve mali müşavirlik hizmetlerimiz sayesinde firmamız, bugün İstanbul’un önde gelen mali müşavirlik bürolarından birisi haline gelmiştir. Şirket Birleşme ve Satın Alma Hizmetleri ihtiyacı için mali müşavir ve avukat kadromuza e-posta göndererek veya İletişim sayfasındaki İletişim Formunu doldurarak  ulaşabilirsiniz.